Wyspy Brytyjskie: Ryanair na kilka miesięcy likwiduje loty z Polski

Irlandzki przewoźnik Ryanair ogłosił niedawno radykalne cięcia połączeń z Wielką Brytanią i Irlandią w związku z ograniczeniami w ruchu spowodowanymi koronawirusem. Decyzja ta oznacza, że samoloty wyspiarskiego przewoźnika znikną całkowicie z ośmiu polskich lotnisk na prawie trzy miesiące.

Zapowiedź irlandzkiego przewoźnika oznacza, że na prawie trzy miesiące zniknie również wiele połączeń z polskich lotnisk, szczególnie tych mniejszych, bazujących właśnie na lotach do Wielkiej Brytanii i Irlandii – informuje Onet.pl.

Prawdopodobnie całkowicie zostaną wstrzymane loty Ryanair z lotnisk w Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Lublinie i Szymanach. Natomiast w przypadku większych lotnisk w Krakowie, Gdańsku, Modlinie i Wrocławiu zostaną utrzymane tylko pojedyncze trasy.

Niewykluczone, że część z zawieszonych połączeń wróci pod koniec marca wraz ze startem letniego rozkładu lotów. Wszystko będzie zależało od sytuacji pandemicznej i restrykcjami w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Serwis Fly4free.pl przeanalizował w systemie rezerwacyjnym prawdopodobną siatkę połączeń Ryanair w najbliższym czasie.

Łódź

Ostatnie loty do Dublina i Londynu-Stansted odbyły się 10 stycznia. Codzienne loty do Londynu mają ruszyć 28 marca, natomiast loty do Dublina i East Midlans prawdopodobnie całkowicie znikną z rozkładu.

Bydgoszcz

Ostatni lot Ryanaira do Londynu Stansted odbył się 10 stycznia i dopiero 28 marca zostaną wznowione trasy do Stansted, Luton i Edynburga. Prawdopodobnie znikną całkowicie trasy z Bydgoszczy do Dublina i Birmingham.

Szymany

Z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury samoloty Ryanaira zaczną latać do Londynu Stansted dopiero 29 marca. Jednocześnie do początku marca Wizz Air zawiesza swoje loty z Szyman do Luton i Dortmundu.

Rzeszów

Z serwisu rezerwacyjnego wynika, że w styczniu, lutym i marcu nie ma żadnych połączeń Ryanair i dopiero 28 marca pojawiają się loty do Londyn Stansted i Luton.

Szczecin

Ostatni samolot Ryanair odleci ze Szczecina do Londynu Stansted 15 stycznia i wróci na tę trasę dopiero 28 marca, podobnie jak połączenie do Krakowa i Liverpoolu, natomiast połączenie do Dublina całkowicie zniknęło z rozkładu.

Zobacz również: W tych krajach Polacy wciąż mogą dorobić