“Wypier***aj”. Polak konkretnie do imigrantów chcących nielegalnie wejść do kraju. Białoruska straż graniczna ani mrugnęła (wideo)

W Internecie krąży wideo zarejestrowane na granicy Polski z Białorusią. Polscy strażnicy graniczni natrafili na grupę imigrantów usiłujących przedostać się na teren naszego kraju. Szybko okazało się, że zmuszają ich do tego Białorusini.

W ostatnim okresie narasta napięcie na polsko-białoruskiej granicy w związku z napływem nielegalnych migrantów. Podlaski Oddział Straży Granicznej poinformował, że do 9 sierpnia 2021 roku udało się zatrzymać 871 osób usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. To niemal 8 razy więcej niż w całym ubiegłym roku – informuje Wmeritum.pl.

Pojawiło się więc nagranie zarejestrowane najprawdopodobniej przez polskich strażników granicznych. Widać jak grupa nielegalnych imigrantów próbuje przedostać się do Polski przy biernej postawie białoruskiej straży granicznej. Polski oddział straży granicznej zareagował dość stanowczo i konkretnie.

Białorusini nie ustępują, choć polski strażnik graniczny krzyczy, że migranci posiadają dokumenty do legalnego pobytu na Białorusi. Nie mają ich jednak, aby przebywać na terenie Polski. „Na Białorusi są legalnie, w Polsce nie! Dokumenty z hoteli białoruskich mają” – słyszymy na nagraniu.

Problem z nielegalnymi imigrantami dotyczy również granicy litewsko – białoruskiej. Polityka Aleksandra Łukaszenki bierze tym samym odwet na Litwie i Polsce za sankcje związane z jego polityką i niedawne poparcie przez Polskę i Litwę protestów białoruskiej opozycji.

Zobacz również: Polka z Wielkiej Brytanii podejrzana o zabicie swojego 15-letniego syna