Wlk. Brytania: “Sąsiedzi narzekali na nieznośny zapach”. Znaleziono ciało 47-letniego Polaka

W Bradford znaleziono ciało Polaka, które od trzech miesięcy leżało jego w mieszkaniu. Było ono w tak złym stanie, że identyfikację przeprowadzono na podstawie odcisków palców.

Jego ciało zostało znalezione w maju w jego mieszkaniu w Bradford po trzech miesiącach od momentu, w którym sąsiedzi zaczęli narzekać na nieznośny zapach – informuje Polishexpress.co.uk. Tożsamość naszego 47-letniego rodaka została formalnie ustalona dopiero na podstawie jego odcisków palców.

Odkrycia ciała zmarłego Polaka dokonał budowlaniec, który zauważył muchy latające przy jednym z okien budynku na najwyższym piętrze. Zaniepokojony wszedł wtedy do środka budynku i podszedł do drzwi mieszkania, a przez znajdującą się w nich skrzynkę na listy zobaczył w mieszkaniu ciało leżące na podłodze.

Zobacz także: Loty do Londynu już od 34 zł. Zobacz wielką wyprzedaż biletów Ryanaira

Jak się okazało 47-letni Polak zajmował wspomniane lokum od września ubiegłego roku i miał opiekuna środowiskowego. Sąsiedzi z kolei jeszcze w lutym byli zaniepokojeni nieznośnym zapachem wydobywającym się z mieszkania. 

Dopiero po interwencji budowlańca w maju policja weszła do mieszkania Polaka, gdzie znalazła jego ciało już w zaawansowanym stanie rozkładu. Dlatego ustalenie tożsamości naszego rodaka było problematyczne i dopiero teraz na podstawie odcisków palców oficjalnie podano jego tożsamość.

Sierżant Eloise Bowen, która weszła do mieszkania Polaka, powiedziała: „W moim 10-letnim doświadczeniu to był najgorszy zapach, z jakim się spotkałam”.

Ustalenie śmierci mężczyzny także okazało się niemożliwe. Wiadomo jedynie, że Polak był uzależniony od alkoholu, w jego kuchni znaleziono też butelkę wódki. W mieszkaniu policja trafiła na ślady czegoś, co wyglądało na krew lub odchody rozmazane na ścianie. Sierżant dodała jednak, że „nie było żadnych śladów walki”.

Koroner z North Staffordshire powiedział: „W tych okolicznościach skłaniałbym się do tego, aby stwierdzić, że najprawdopodobniej [przyczyna śmierci] była związana z alkoholem. Ale po prostu nie mamy na to dowodów. Z pewnością jest to możliwe.”

Zobacz również: Polak po powrocie z emigracji zarabia 10 tyś na rękę. Po zaledwie pół roku