Wlk. Brytania: Polak skazany za handel kokainą

46-letni Polak mieszkający w Melksham w Wielkiej Brytanii został skazany za handel kokainą i posiadanie imitacji broni palnych. Sąd Swindon Crown Court wydał wyrok 4.5 roku pobytu za kratkami.

Portal “Swindon Advertiser” informuje, iż w marcu 2019 roku doszło do policyjnego nalotu na dom mieszkającego w Zjednoczonym Królestwie Polaka. Okazało się, że w jego posiadaniu znajdowało się ponad 20 gramów narkotyku klasy A, zgodnego z brytyjską klasyfikacją narkotyków. Chodziło o kokainę.

Cześć była już gotowa do sprzedaży, ponieważ spakowaną ją do charakterystycznych, pojedynczych, plastikowych torebek. Jak wykazała analiza telefonu komórkowego Polaka miał się on zajmować handlem narkotykami od kwietnia 2018 roku.

Towar, który posiadał był wart około 2200 funtów. Funkcjonariusze policji w jego domu znaleźli także skrytkę zawierającą broń palną. Jak się okazało była to jedynie imitacja. Nasz rodak tłumaczył się, że jest “kolekcjonerem” tego typu przedmiotów.

Po aresztowaniu i przesłuchaniu został zwolniony. Wyznaczono datę pierwszego posiedzenia sądu Swindon Crown Court, które miało miejsce we wrześniu 2020. Nasz rodak się na nim jednak nie pojawił. Jak później tłumaczył miał zwyczajnie zapomnieć o dacie stawienia się przed brytyjskim wymiarem sprawiedliwości – donosi Polishexpress.co.uk.

Ostatecznie jednak do rozprawy w Swindon Crown Court doszło. Oskarżony przyznał się do winy. Polak do UK przeprowadził się 16 lat temu. Pracował i założył rodzinę, urodził mu się syn, który teraz ma 9 lat. Gdy rozpadł się jego związek, a miało to miejsce dwa lata temu, zaczął zażywać kokainę. Narkotykiem zaczął handlować wśród swoich znajomych.

Zobacz również: 38-letni Polak z Irlandii potrzebuje pomocy. “Przeszczep jedyną szansą”