W Niemczech rozpoczęła się czwarta fala koronawirusa

W Niemczech rozpoczęła się czwarta fala pandemii koronawirusa – ogłosił w piątek berliński Instytut Roberta Kocha (RKI). Odsetek pozytywnych próbek w testach PCR w laboratoriach wzrósł z 4 do 6 proc. w ciągu tygodnia do połowy sierpnia.

Jak informuje berliński instytut, szczególnie osoby młode są obecnie narażone na infekcje. W grupach wiekowych 10-49 lat zachorowalność wzrasta od początku lipca.

“To wyraźnie pokazuje początek czwartej fali, która nabiera tempa, szczególnie ze względu na infekcje w populacji młodych dorosłych” – napisano w najnowszym raporcie RKI.

Niektóre z osób dotkniętych chorobą zakaziły się koronawirusem podczas wyjazdów wakacyjnych, na przykład na Bałkanach, w Turcji lub Hiszpanii – donosi Onet.pl.

Zobacz również: Polacy z Holandii mówią, co ich najbardziej denerwuje w kraju tulipanów (Wideo)

Nadal wzrasta liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni. Według RKI w piątek wartość ta wynosiła 48,8. Poprzedniego dnia było to 44,2, a tydzień temu – 30,1.

W piątek RKI poinformował o 9280 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Tydzień temu liczba ta wynosiła 5578.

Według nowych danych w całych Niemczech w ciągu 24 godz. odnotowano 13 zgonów. Tydzień temu było 19 ofiar śmiertelnych COVID-19. Łącznie odnotowano 91 956 zgonów związanych z koronawirusem.

Od początku pandemii w RKI naliczono 3 853 055 potwierdzonych zakażeń koronawirusem Sars-CoV-2.

Zobacz również: W Niemczech zamiast szczepionki wstrzykiwano roztwór soli