Tragedia w Wlk. Brytanii: Matka z Polski oskarżona o zabicie swojego 15-letniego syna

W zeszły piątek, 13 sierpnia w Huddersfield doszło do tragicznej śmierci 15-letniego Polaka. W sprawie aresztowano już dwie osoby – obie pochodzą z Polski, a jedną z nich jest matka ofiary. Osoby stanęły przed sądem i usłyszały już zarzuty dotyczące związane z zabiciem nastolatka.

Informację podały służby ratunkowe West Yorkshire Police w Huddersfield w związku ze stanem zdrowia nieprzytomnego nastolatka. Lokalni funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce zdarzenia przez obecnych już tam ratowników medycznych. Nie znamy zbyt wiele szczegółów dotyczących jego stanu.

Wiemy jednak, że pomimo wysiłków służb jego życia nie udało się uratować. Co było przyczyną śmierci 15-latka? Policja nie ujawnia żadnych szczegółów na ten temat. W relacji dotyczącej tych wydarzeń wspomina się jedynie, że stwierdzono liczne obrażenia i można jedynie domniemywać, że nastolatek został po prostu pobity.

Niedługo później funkcjonariusze policji dokonali pierwszych aresztowań w związku z tą sprawą. Już 16 sierpnia przed obliczem Leeds Magistrates’ Court stanęły dwie osoby, którym zarzuca się morderstwo 15-latka – są nimi jego własna matka, 34-letnia A.K., jak podaje serwis informacyjny BBC, oraz 37-letni mężczyzna o inicjałach A.L.

“Wciąż prowadzimy szereg czynności w sprawie śmierci Sebastiana i jest to w dużej mierze śledztwo w sprawie morderstwa” – komentował prowadzący tę sprawę oficer Tony Nicholson z West Yorkshire Police. “Po tym, jak udało nam się aresztować dwójkę podejrzanych, jesteśmy ograniczeni w tym, co możemy powiedzieć, aby zapewnić uczciwość procesu sądowego, ale bardzo apeluję o informacje o […], aby pomóc nam zbudować obraz jego osoby i życia” – informuje Polishexpress.co.uk.

“Znajdujemy się w kontakcie z jego rodziną w Polsce i wiemy, że był w Anglii tylko przez krótki czas, a językiem angielskim posługiwał się w ograniczonym zakresie” – dodawał Nicholson, jednocześnie apelując do wszystkich, którzy mogą posiadać jakąkolwiek wiedzą w związku z tą sprawą o pomoc.

Jeśli ktokolwiek dysponuje istotnymi informacjami w związku z tą sprawą proszony jest o kontakt z Zespołem ds. Zabójstw i Głównym Dochodzeniowym (Homicide and Major Enquiry Team) dzwoniąc pod numer 101 podając numer referencyjny 13210409705. Oprócz tego można zgłaszać się również online (www.westyorkshire.police.uk/101livechat) lub poprzez organizację Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

Zobacz również: Wlk. Brytania: Spóźnił się na lot do Rzeszowa więc… rzucił się na luk bagażowy