Świat: Używasz WhatsAppa? 8 lutego wchodzi nowe prawo: udostępnisz dane, albo tracisz aplikację

Jeśli nie zgodzisz się na udostępnienie danych Facebookowi do którego należy popularna aplikacja, portal zablokuje ci WhatsAppa. 8 lutego aplikacja dla smartfonów zmienia politykę prywatności.

O sprawie donosi portal telekomunikacyjny Telepolis. Komunikator, który do tej pory cieszył się bardzo dobrą opinią z powodu możliwości szyfrowania rozmów, zmienia swój kurs. Szyfrowanie end-to-end, co prawda, zostanie, ale Facebook wyciągnie mnóstwo informacji z pozostałych, twoich dostępnych danych – donosi Innpoland.pl.

Najważniejsze zmiany w polityce prywatności WhatsAppa dotyczą przetwarzania danych. Mówią między innymi o tym, jak “firmy mogą wykorzystać usługi udostępniane przez Facebooka, by przechowywać i zarządzać swoimi rozmowami” oraz “jak WhatsApp i Facebook będą współpracować, by zapewnić integrację między produktami należącymi do Facebooka”.

Informacje, które trafią do Facebooka, to m.in. dane na temat używania komunikatora (czas i długość sesji, ustawienia, grupy, interakcje z firmami, diagnostyka itp.), lokalizacji, urządzenia, połączeń. Do tego opisy, avatary, obrazki grup i dane o płatnościach dokonanych w aplikacjach. Facebook wykorzysta je później do personalizowania reklam i proponowania powiązanych treści.

Firma zgromadzi te przeogromne ilości informacji bez zaglądania do naszych rozmów. Przy użyciu pokrewnych narzędzi będzie mogła skutecznie szacować z kim, o czym i kiedy rozmawiamy – na podstawie dostępnych danych. Brak zgody na nową politykę prywatności sprawi, że konto na WhatsAppie zostanie skasowane.

Zobacz również: Holandia: Płacenie seksem za kurs na prawo jazdy jest legalne