Świat: Polacy poznali rywali w Australian Open. “Lekko nie będzie”

Polscy tenisiści Iga Świątek i Hubert Hurkacz poznali rywali w pierwszej rundzie Australian Open. Losowanie nie było dla nich łaskawe. Już w III rundzie mogą zmierzyć się z mocnymi przeciwnikami.

Turniej Australian Open odbędzie się zgodnie z planem (początek 8 lutego), natomiast losowanie nie odbyło się zgodnie z planem o godz 18:00 czasu australijskiego w czwartek, ale w piątek po południu. Ze względu na pandemię koronawirusa całe losowanie zostało przeprowadzone w biurach Tennis Australia i było – jak to określili organizatorzy “dyskretnym wydarzeniem”.

Swoich rywali poznali polscy tenisiści w turniejach singlowych – kobiet i mężczyzn.  Iga Świątek została rozstawiona z nr 15 i w I rundzie AO zmierzy się z holenderką Arantxą Rus. W przypadku wygranej, w kolejnej rundzie Polka zagra z Jarosławą Szwiedową z Rosji lub Włoszką Camilą Giorgi. W III rundzie potencjalną rywalką 19-latki z Raszyna może być Jelena Rybakina (Kazachstan), rozstawiona z 17., a w IV – Rumunka Simona Halep (2.).

Natomiast Hubert Hurkacz, w I rundzie zagra z Mikaelem Ymerem ze Szwecji. W kolejnej rundzie może trafić na Carlosa Alcaraza z Hiszpanii, a już na III etapie potencjalnym przeciwnikiem Polaka może być rozstawiony z nr piątym Grek Stefanos Tsitsipas.

W turnieju zagra również Kamil Majchrzak. W I rundzie jego rywalem będzie Miomir Kecmanović z Serbii. Ewentualnym przeciwnikiem w kolejnej rundzie może być Adrian Mannarino (Francja) lub Dennis Novak z Austrii, a w trzeciej rundzie może trafić na Niemca Alexandra Zvereva (6.).

Australian Open startuje już w najbliższy poniedziałek, 8go lutego.

Zobacz również: “W Hiszpanii dobrze ale w Polsce lepiej” Polka po 7 latach wróciła do kraju