Świat: Adolf Hitler wygrał demokratyczne wybory w Namibii. „Moim celem nie jest światowa dominacja”

Jak donoszą światowe dzienniki, polityk o imionach Adolf Hitler zdobył aż 85 proc. głosów w wyborach lokalnych w Namibii i został tym samym przewodniczącym rady rejonu Oshana. W wywiadzie dla niemieckiej gazety „Bild” podkreślił jednak, że jego „celem jest dobre zarządzanie rejonem w Namibii, a nie światowa dominacja”.

Namibia położona w południowo-zachodniej Afryce, jest byłą niemiecką kolonią, a Adolf Hitler Uunona zdobył aż 85 proc. głosów w wyborach lokalnych, które zostały przeprowadzone pod koniec listopada. W wywiadzie dla niemieckiej gazety powiedział, że „dopiero jako nastolatek zdał sobie sprawę, czyje imię nadał mu ojciec”- informuje Polishexpress.co.uk.

Po swoim zwycięstwie w wyborach Uunona powiedział gazecie niemieckiej, że nie ma on „nic wspólnego” z nazistowską ideologią.

Mój ojciec nadał mi imię po tym człowieku. Najprawdopodobniej nie rozumiał, jakie wartości reprezentował Adolf Hitler. Jako dziecko myślałem, że to całkiem normalne imię. Dopiero jako nastolatek zrozumiałem, że ten człowiek chciał podbić cały świat – powiedział Uunona.

Polityk podkreśla, że zwykle rezygnuje z drugiego imienia i przedstawia się jako Adolf Uunona. Według niego, jest już „za późno” na formalną zmianę imienia.

W wyborach, w których brał udział Uunona, na liście kandydatów opublikowanej w rządowej gazecie widniał jako „Adolf H”, jednak jego pełne imiona zostały już opublikowane przy ogłoszeniu wyników wyborów.

Zobacz też: Brexit – połowa Brytyjczyków twierdzi, że wyjście z Unii Europejskiej jest błędem