Polski emigrant wsiadł do autobusu z siekierą. “Zabiję was wszystkich”

Do zdarzenia z udziałem obywatela Polski doszło na początku marca w Malmö, na południu Szwecji. Agresywny mężczyzna wsiadł do autobusu i zaczął wymachiwać w kierunku pasażerów siekierą. Wykrzykiwał również groźby pod adresem wyznawców islamu, których – jak deklarował – chciał “zabijać”.

O sprawie doniósł szwedzki dziennik “Aftonbladet”, niebezpieczna sytuacja miała miejsce 5 marca ok. godziny 16 w autobusie jadącym w kierunku dzielnicy Lindängen. Agresor miał zawiązany na ramieniu kawałek materiału w barwach polskiej flagi oraz zasłoniętą twarz. W jednej ręce dzierżył siekierę.

“Gdzie są wszyscy islamiści? Zabiję was wszystkich!” – miał według świadków krzyczeć agresor.

Jednemu ze świadków udało się ukradkiem zrobić agresorowi zdjęcie. Ponieważ wszyscy bali się ataku ze strony Polaka, nie reagowali na jego zachowanie i czekali, aż opuści on pojazd. Gdy tylko wysiadł na ostatnim przystanku, jeden z pasażerów wezwał na miejsce funkcjonariuszy policji.

Na temat zdarzenia zabrała głos Evelina Olsson. Rzeczniczka prasowa policji w Malmö przyznała, że już wcześniej pojawiały się sygnały o agresywnym Polaku. W trakcie aresztowania agresor groził funkcjonariuszom, za co usłyszy zarzuty.

Najpierw szukaliśmy go w centrum Lindängen. Później pojawiły się zawiadomienia o agresywnym mężczyźnie w Söderkulla. Okazało się, że chodzi o jedną osobę – wyjaśniła Evelina Olsson.

Zobacz również: Norwegia: Rząd wprowadza “kwarantannę oczekującą”