Polska: Pijany 35-latek podczas kradzieży samochodu nie zauważył, że w środku jest dziecko

Nieudana próba kradzieży samochodu omal nie zakończyła się tragedią. Mężczyzna ukradł samochód wraz ze znajdującym się w pojeździe 6-letnim dzieckiem.

14 stycznia w Złocieńcu, zachodniopomorskie, 35- letni mężczyzna zamierzał ukraść samochód, w którym było sześcioletnie dziecko. Podczas ucieczki rozbił dwa inne samochody. Dalej uciekał pieszo jednak został szybko zatrzymany przez mieszkańców.

Policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży pojazdu z sześciolatkiem w piątek przed godziną 15.00 – informuje TVN24.pl

Jedna z mieszkanek pozostawiła samochód na kilka sekund przed sklepem w centrum Złocieńca. Wykorzystał to złodziej, który odjechał z dzieckiem siedzącym na tylnym siedzeniu.

Podczas ucieczki mężczyzna uderzył w donice z kwiatami oraz w dwa pojazdy. Porzucił samochód i postanowił uciekać dalej pieszo. Nie udało mu się to ponieważ został zatrzymany przez właścicielkę samochodu i inne osoby obecne na parkingu. 

Foto: Facebook / Adrian Rozpłoch

Na szczęście dziecku nic się nie stało. Policja zatrzymała sprawcę zdarzenia. Na miejscu łącznie pojawiło się 5 radiowozów policyjnych oraz straż pożarna. 

Jak wynika z informacji przekazanych przez mł. asp. Karolinę Zych 35- latek miał prawie jeden promil alkoholu we krwi. Policja jest w trakcie ustaleń, czy był odurzony jeszcze innymi substancjami. Okazało się także, że nie posiada on prawa jazdy. 

 Nie zostały mu jeszcze postawione zarzuty. Najprawdopodobniej sprawca niedawno opuścił zakład karny. 

Zobacz również: Polska i Irlandia liderami w produkcji przemysłowej