Polak zamordował Brytyjkę, a jej matka chce z nim wypić kawę

Matka zamordowanej w 2019 roku studentki z Hull, Libby Squire podzieliła się z mediami szokującym wyznaniem. Kobieta twierdzi, że chciałaby się spotkać w cztery oczy z mordercą swojej córki, Polakiem Pawłem R. Mężczyzna został skazany za gwałt i zabójstwo dziewczyny na 27 lat więzienia.

51-letnia Lisa Squire jest pielęgniarką na oddziale położniczym. Trzy lata od makabrycznego morderstwa kobieta chciałaby porozmawiać z zabójcą swojej córki. W rozmowie z “The Mirror” przyznaje, że dopiero teraz jest “wystarczająco silna” by spotkać się z Pawłem R. w cztery oczy – informuje O2.pl.

Chciałabym usiąść naprzeciwko niego, napić się kawy. Naprawdę. Chcę wiedzieć, co się wydarzyło tamtej nocy. Nadal nie wiem, co dokładnie się stało. Jakie były ostatnie słowa Libby? Jak zginęła? – mówi matka ofiary.

Niedługo miną trzy lata od straszliwej zbrodni, która rozegrała się styczniowej nocy w Hull. 21-letnia Libby Squire została porwana z ulicy, po tym jak odmówiono jej wstępu do klubu nocnego, ponieważ była zbyt pijana. Dziewczyna została zgwałcona w pobliskim parku, a następnie zamordowana.

Paweł R. wyrzucił ciało studentki do rzeki. Śledczy odnaleźli je w morzu ponad półtora miesiąca później. Teraz matka ofiary chce, aby morderca spojrzał jej w oczy.

Nie może mnie skrzywdzić bardziej niż już to zrobił, a potrzebuję odpowiedzi – podkreśla 51-latka.

Lisa Squire mieszka wraz z mężem Russelem w High Wycombe. Ma trójkę nastoletnich dzieci, z czego jedno studiuje już na uniwersytecie. Kobieta mówi, że chce odtworzyć morderstwo córki w najdrobniejszych szczegółach.

Widzieliśmy wszystkie nagrania z kamer monitoringu. Mamy wizualizację, jak morderca dotarł z Libby do parku. Widzieliśmy, jak wkłada jej ciało do samochodu. To wszystko jest wyryte w mojej głowie wraz ze znacznikami czasowym. Ale nie mam pojęcia co się wydarzyło przez 7 minut w parku. Słyszano jej krzyki, ale on ją uciszył. Dla tych siedmiu minut chciałabym z nim porozmawiać – mówi kobieta.

Zobacz również: Wlk. Brytania wciąż numerem 1 dla Polaków