Niemcy: Polak uwięziony na autostradzie w zakleszczonym samochodzie. Interweniowali strażacy

Zderzenie dwóch ciężarówek spowodowało powstanie korków na kilka kilometrów na autostradzie A2. W zaistniałej sytuacji doszło do kolejnej kolizji. Ranne zostały dwie osoby w tym polski kierowca, który zostały uwięziony we wraku zmiażdżonego pojazdu.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia w godzinach porannych na autostradzie A2 w kierunku Hanoweru, tuż za zjazdem na Braunschweig-Nord. Niemiecka ciężarówka musiała zahamować z powodu korka, który się przed nią utworzył. Jadący za nim polski tir nie zdążył zatrzymać się na czas i doszło do zderzenia.

Kierowca polskiej ciężarówki został uwięziony kabinie swojego pojazdu i musiał zostać z niej uwolniony przez straż pożarną – informuje policja w Brunszwik na swojej stronie internetowej.

Ze względu na kolizję, autostrada w kierunku Hanoweru musiała zostać całkowicie zamknięta. Spowodowało to powstanie kilkukilometrowych korków. W rezultacie przed węzłem autostradowym Braunschweig-Nord doszło do kolejnej kolizji, w której uczestniczyło łącznie siedem pojazdów. Jedna osoba została poszkodowana.

Zobacz również: Ważący ponad tonę kamień spadł na samochód Polaka. Cudem ocalał