Niemcy: Konsul Generalny Polski w Niemczech podziękował polskiemu nastolatkowi, który uratował życie niemieckiemu strażakowi

Jakub Wawrzyniak, Konsul Generalny Polski w Niemczech podziękował w piątek 15-letniemu Bartkowi Zarębskiemu, który stał się u naszych zachodnich sąsiadów bardzo popularny po tym jak do sieci trafił film, na którym widać jak pomaga on tonącemu strażakowi. Sytuacja miała miejsce podczas niedawnej powodzi w tym kraju.

– Drogi Panie Bartku, dla nas jest Pan prawdziwym bohaterem! – pisze na Facebooku Konsulat Generalny RP w Kolonii. “Dzisiaj mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotkać się z panem Bartkiem i jego rodziną” – napisano na Facebooku Konsulatu. “Konsul Generalny Jakub Wawrzyniak osobiście podziękował panu Bartkowi i jego Rodzicom, podkreślając, że jesteśmy bardzo dumni z tak szczególnej postawy!” O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

15-latek z Polski został w Niemczech okrzyknięty bohaterem

Do zdarzenia, które opisuje między innymi niemiecki dziennik “Bild”, doszło w miasteczku Altenia w Nadrenii Północnej-Westfalii. Gdy na ulice miasta wdarła się woda na miejsce przybyli strażacy. Na jednym z filmów opublikowanych w mediach społecznościowych widać, jak próbowali pomóc kierowcom uwięzionym w autach. Niestety, jeden z funkcjonariuszy przegrał z żywiołem i utonął. Woda porwała także jego syna – również strażaka.

Młodszy z mężczyzn był niesiony przez rwącą wodę ulicami miasta. Nie mógł sam wygrać z nurtem. Wówczas z brzegu na pomoc pospieszyła mu grupa ludzi. Jednym z nich był właśnie Bartek i to on pierwszy złapał tonącego za ubrania – informuje Onet.pl.

– Bałem się, ale musiałem zareagować i uratować tego mężczyznę. Długo się nie namyślałem. Każdy by to zrobił na moim miejscu – mówił w rozmowie z reporterem “Bildu”. “Niemcy mówią ci: <<dziękuję>>” – podsumowała rozmowę reporterka dziennika.

Zobacz również: Spóźnił się na lot do Rzeszowa. Rzucił się więc na taśmę bagażową chcąc dostać się na pokład samolotu