Niemcy: Ekstremalne warunki pogodowe w Niemczech. Polacy “Nie możemy wyjechać do pracy”

Silne zawieje śnieżne sparaliżowały ruch w niektórych częściach Niemiec i końca nie widać. Kolejna fala ochłodzenia nadchodzi teraz ze wschodu.

Ekstremalna pogoda na przełomie weekendy i obecnego tygodnia objęła swoim zasięgiem duże obszary Niemiec. Śnieg i lód utrudniają ruch drogowy, rośnie liczba wypadków, a przez ciężarówki i samochody osobowe, które utknęły na śliskich nawierzchniach, tworzą się kilometrowe korki.

Na autostradach A4 i A7 w Turyngii i Hesji oraz na autostradzie A6 w okolicach Norymbergi pojazdy służb publicznych z trudem tylko mogły się przedostać i odśnieżać drogi lub uwalniać zablokowane samochody.

W niektórych niemieckich miastach wstrzymano ruch autobusowy i tramwajowy.

Foto: Śnieżyce w Niemczech jeszcze większe niż w pozostałych krajach

Nie możemy wyjechać do pracy. Co tylko zostaną odśnieżone drogi, zaraz pojawia się kolejna warstwa śniegu. Mąż już się dwa razy zakopał – informuje Marta, mieszkanka Erlangen z Bawarii.

Również na autostradach w Berlinie obowiązują ograniczenia: na odcinkach miejskich ze względu na warunki pogodowe kierowcy nie mogą jechać szybciej niż 60 kilometrów na godzinę – podaje centrum informacji drogowej. Należy się spodziewać ekstremalnie śliskich dróg.

Atak zimy odbija się na ruchu kolejowym – regionalnym i dalekobieżnym. Niemieckie koleje Deutsche Bahn zapowiedziały, że na dużych obszarach Niemiec będzie przez cały poniedziałek dochodzić do opóźnień pociągów i anulowania połączeń.

Zobacz również: Niemcy: Najwyższe zadłużenie kraju w historii