Niemcy: Bezdomny Polak dźgnął nożem 16-letniego Niemca. Stanął przed sądem

Drastyczne sceny rozegrały się w niemieckim pociągu na trasie Brema – Hanower. Pochodzący z Polski 26-letni Ernest S. zaatakował nożem przypadkowo spotkanego niemieckiego nastolatka. W piątek Polak za swój czyn został postawiony przed wymiarem sprawiedliwości. Ciąży na nim zarzut usiłowania zabójstwa.

16-letni Niemiec wracał do domu pociągiem linii RE8. W pewnym momencie chłopak został kilkukrotnie dźgnięty od tyłu nożem kuchennym. Po wszystkim ponoć napastnik, jak gdyby nigdy nic, przeszedł do następnego wagonu – informuje O2.pl.

Niemiecka policja dzięki nagraniom z monitoringu zidentyfikowała podejrzanego jako 26-letniego Ernesta S. Pochodzący z Polski mężczyzna jest bezdomny. Został aresztowany na krótko po ataku.

Teraz Polak stanął przed Sądem Okręgowym w Mönchengladbach. Ciąży na nim zarzut usiłowania zabójstwa. Śledczy zabezpieczyli monitoring z pociągu, na którym dokładnie widać, jak Ernest S. atakuje 16-letniego chłopca nożem.

16-latek został w wyniku ataku ciężko ranny. Trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie spędził trzy dni. Lekarze twierdzą, że jego prawa ręka prawdopodobnie nigdy nie wróci do pełnej sprawności.

“To wszystko stało się bardzo szybko. Nigdy wcześniej nie widziałem tego mężczyzny – podkreślił na piątkowej rozprawie niemiecki nastolatek”.

Napastnik postanowił nie zabierać w sądzie głosu. Śledczy ustalili, że w momencie popełnienia przestępstwa nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Przesłuchiwanie świadków ma potrwać jeszcze około tygodnia. Polak wrócił na ten czas do aresztu tymczasowego.

Zobacz również: Niemcy już tęsknią za polskimi pracownikami “Nasza sytuacja się pogarsza”