Londyn. Zamordowano 46-letniego Polaka

46-letni Polak jest pierwszą ofiarą morderstwa w Londynie w 2022 roku. Mężczyzna został śmiertelnie dźgnięty nożem na londyńskiej ulicy. Policja poszukuje sprawców i apeluje o pomoc.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Yiewsley, na przedmieściach zachodniego Londynu. Śledztwo policji wykazało, że ofiarą jest mieszkający tam na stałe 46-letni obywatel Polski, Dariusz W. – informuje brytyjski portal “Evening Standard”.

Polak miał wdać się w sprzeczkę z grupą mężczyzn, do której doszło na ulicy, został zaatakowany nożem i pomimo podjętych prób reanimacji zmarł na skutek odniesionych ran. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia.

Służby apelują do wszystkich, którzy mogli tego dnia przejeżdżać przez ulicę Tavistock w Yiewsley o kontakt. Do zdarzenia doszło w pobliżu ruchliwej drogi, więc kamery z samochodów mogły uchwycić mężczyzn podejrzanych o morderstwo.

Jak informują brytyjskie media, było to to pierwsze zabójstwo w Londynie w 2022 roku. Ostatni raz pięć dni wcześniej, w sylwestra śmiertelnie dźgnięty nożem został 16-letni chłopiec, który był 30 nastolatkiem zamordowanym w zeszłym roku w Londynie. Jak podaje brytyjski portal, Londyn to jedno z najniebezpieczniejszych miast w Wlk. Brytanii. Ma również najwyższy bilans morderstw w historii.

Nastolatkowie w brytyjskiej stolicy stanowili ponad jedną czwartą ofiar zabójstw w zeszłym roku. Spośród  30 nastoletnich ofiar, aż 27 zmarło wskutek dźgnięcia nożem, dwie zostały śmiertelnie postrzelone, a jedna zmarła w podpalonym budynku. 

 W całym 2021 r. w Londynie zamordowane zostały 122 osoby.

Zobacz również: Wlk. Brytania: Polacy będą wydalani z kraju