Londyn: Dobra wiadomość dla mieszkających w mieście Polaków

Mieszkańcy Londynu w tym tysiące Polaków maja powody do radości. Po raz pierwszy od sześciu miesięcy nie odnotowano w brytyjskiej stolicy ani jednego przypadku śmierci z powodu koronawirusa. W całym kraju odnotowano zaledwie 19 zgonów.

Ostatni dzienny rekord zerowej liczby zgonów w stolicy miał miejsce 14 września, nim Wielką Brytanię nawiedziła druga fala pandemii koronawirusa. Dane dotyczące zgonów z powodu Covid-19 są zwykle niższe w poniedziałki z powodu opóźnienia w raportowaniu przez władze w weekend, ale najnowsze statystyki są postrzegane jako pozytywny znak, biorąc pod uwagę, że region odnotowywał ponad 200 zgonów dziennie w styczniu.

Wiadomość nadeszła w chwili, gdy w poniedziałek zniesiono angielski nakaz „zostań w domu” i złagodzono ograniczenia dotyczące Covid-19, umożliwiając dwóm gospodarstwom domowym lub grupom do sześciu osób spotkanie na świeżym powietrzu – donosi Polskatimes.pl.

Kraj znajduje się w stanie pełnej blokady od 4 stycznia, po odkryciu nowego, bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa w południowo-wschodniej Anglii. Pozwolono na ponowne otwarcie obiektów sportowych na świeżym powietrzu, takich jak korty tenisowe, baseny i pola golfowe. Wesela nie są już ograniczone do wyjątkowych okoliczności, ale dozwolone jest uczestnictwo tylko dla sześciu uczestników.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wezwał do ostrożności w obliczu rosnącej liczby przypadków zakażeń w innych częściach Europy.

Wielka Brytania ma najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych Covid-19 w Europie, z ponad 126 tysiącami ofiar śmiertelnych, według danych Johns Hopkins University. W Anglii wiele firm pozostaje zamkniętych, nadal zachęca się ludzi do pracy z domu, jeśli to możliwe, a podróże za granicę są zabronione.

Zobacz również: Polak z Irlandii wyróżniony. Otrzyma 8 tyś. euro