Kibice: “Sympatycy i politycy PO, Lewicy i strajku kobiet będą wypraszani ze stadionów”

Stowarzyszenie Kibiców kadry “Ultra Polska” podjęła decyzję o wypraszaniu ze stadionów sympatyków oraz polityków związanych z Platformą Obywatelską, Lewicą oraz strajkiem kobiet. Dotyczyć to będzie wyjazdowych meczów reprezentacji Polski.

W ubiegły weekend odbyło się w Warszawie spotkanie Stowarzyszenia Kibiców Kadry “Ultra Polska”. Jest to grupa zrzeszająca przedstawicieli kilkunastu polskich klubów piłkarskich, od kilkunastu lat zajmująca się zorganizowanym dopingiem, oprawami i reprezentowaniem Polski podczas wyjazdowych meczów kadry poza granicami kraju.

Podczas kolejnego ze spotkań odniesiono się do obecnej sytuacji zarówno w kraju jak i na świecie, w którym przeważającym tematem były ograniczenia wynikające z braku meczów wyjazdowych reprezentacji krajów zarówno podczas meczów Ligi Narodów jak i kwalifikacji do MŚ 2022.

Podczas sobotniego spotkania zdecydowano, że gdy tylko wrócą rozgrywki na szczeblu międzynarodowym a kibice będą mogli reprezentować Polskę podczas meczów wyjazdowych, w związku z aktualnie polityczną sytuacją w kraju niektórzy sympatycy oraz politycy nie będą mile widziani na sektorach zajmowanych przez wyjazdowych kibiców reprezentacji Polski.

Zdecydowano, iż z sektorów zajmowanych przez Polaków wypraszani będą rozpoznani politycy związani z Koalicją Obywatelską, Lewicą oraz politycy aktywni podczas protestów strajku kobiet. Dodatkowo, jeśli zajdzie taka potrzeba, osoby odpowiedzialne za porządek będą mogły wypraszać z sektora Polski również sympatyków związanych z ww. formacjami.

Decyzja ta nie została podjęta jednogłośnie, lecz w przeważającej liczbie głosów poprzez osoby aktywnie uczestniczące w meczach kadry na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Do jednego z takich zdarzeń doszło cztery lata temu podczas meczu kwalifikacyjnego Armenia – Polska, który odbył się 5 października 2017 roku w Erywaniu. Kibice reprezentacji Polski wyprosili wówczas z sektora zajmowanego przez Polaków, polityka Platformy Obywatelskiej, a jednocześnie prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego.

Polityk usłyszał wówczas, że na sektorach zajmowanych przez Polaków jest on “persona non grata” i wraz z towarzyszącymi mu osobami musiał opuścić sektor.

W trakcie obecnej pandemii wszystkie mecze reprezentacyjne odbywają się przy pustych trybunach. Najbliższe Mistrzostwa Europy 2020, których finały miały się odbyć w kilku europejskich miastach najprawdopodobniej również odbędą się bez udziału zorganizowanych grup kibiców.

Zobacz również: Polacy już nie chcą do pracy do Niemiec. Nie opłaca się