Irlandia: Tajemnicza śmierć 50-kilkuletniego Polaka

Irlandzka policja prowadzi śledztwo mające wyjaśnić przyczynę śmierci Polaka. Jego zwłoki znaleziono w miejscowości Lusk, niedaleko Dublina.

Funkcjonariusze Gardy (irlandzkiej policji – red.) prowadzą śledztwo w sprawie okoliczności śmierci 50-kilkuletniego Polaka mieszkającego w Irlandii.

Jego ciało zostało znalezione w sypialni domu w rejonie Ballastown, Lusk hrabstwo Dublin w środę 3 marca ok. godziny 17:00. Po raz ostatni widziany był dwa dni wcześniej, w poniedziałek 1 marca w godzinach wieczornych – informuje Breakingnews.ie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do śmierci mężczyzny doszło w “niewyjaśnionych okolicznościach”. Przeprowadzono sekcję zwłok, lecz jej wyniki pozostają utajnione ze względu na dobro śledztwa.

Miejsce zostało odgrodzone taśmą policyjną. Trwają czynności techników kryminalistycznych. Zebrano już zeznania osób a także przeglądane są nagrania z okolicznych kamer.

Policja kontynuuje dochodzenie i apeluje o kontakt wszystkie osoby, które mają ważne informacje na ten temat. W szczególności przydatne mogą okazać się nagrania z kamer samochodowych osób podróżujących w okolicy Ballastown w Lusk w okresie pomiędzy poniedziałkiem a środą.

W kręgu zainteresowania śledczych jest osoba mężczyzny, który 1 marca przechodził przez Skerries Road, Commons Lane lub Hill Lane w Lusk między godziną 18:00 a 20:00.

Mężczyzna ten miał na sobie granatowe spodnie od dresu i czarną zapinaną na zamek kurtkę, nosił też charakterystyczną torbę na zakupy „Lidl Deluxe” (czarną z białym napisem).

Każda osoba posiadająca jakiekolwiek informacje proszona jest o skontaktowanie się z posterunkiem Gardy w Balbriggan pod numerem 01-6664500, poufnym numerem Gardy 1800 666 111 lub z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.

Zobacz również: “Wielka Brytania w obecnej postaci już się skończyła” Mocne słowa premiera Walii