Irlandia: Rekord zakażeń, prawie 5 tys. w ciągu doby

Rekordową liczbę nowych przypadków koronawirusa wykryto w ciągu ostatniej doby w Irlandii, wskutek czego ich łączny bilans przekroczył 100 tysięcy – podało w niedzielę wieczorem ministerstwo zdrowia tego kraju.

Ubiegłej doby zarejestrowano 4962 nowych przypadków koronawirusa na wyspie. To trzeci dobowy rekord zakażeń w ciągu ostatnich trzech dni w Irlandii. Jeszcze w piątek informowano o 1754 wykrytych zakażeniach, co było wzrostem w stosunku do poprzedniego rekordu o 36 przypadków. W sobotę bilans wynosił już 3394.

Niedzielny jest prawie trzykrotnie wyższy od piątkowego. W efekcie łączna liczba zakażeń wykrytych od początku epidemii wynosi obecnie 101 887. Dodatkowo zmarło kolejnych 7 osób – donosi Onet.pl.

“Obserwujemy naprawdę znaczący wzrost liczby zakażeń, co prowadzi do bardzo szybkiego wzrostu zarówno liczby hospitalizacji, jak i przyjęć na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Liczba osób z COVID-19 przebywających w szpitalach wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do tego dnia w ubiegłym tygodniu, podobnie jak liczba osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii (OIT). Pamiętajmy, że za każdą statystyką szpitalną i liczbą osób przebywających na OIT stoi realna osoba, taka jak ty, z rodziną, która się o nią troszczy i zespołem pracowników służby zdrowia zaangażowanych w ochronę jej życia” – powiedział naczelny lekarz kraju Tony Holohan.

W związku z nową odmianą koronawirusa w Irlandii rozpoczął się w czwartek kolejny lockdown, który ma potrwać co najmniej do 31 stycznia.

Zobacz również: Irlandia: Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego (Bank Holiday)