Irlandia: Praca marzeń na bezludnej wyspie już czeka. Tysiące chętnych

Właściciele Great Blasket Island szukają osoby, która stanie się pełnoetatowym mieszkańcem tej bezludnej wyspy, a zarazem jej opiekunem w sezonie letnim. Rekrutacja ma formę konkursu i odbywa się cyklicznie. W ubiegłym roku na to nietypowe ogłoszenie o pracę odpowiedziało kilkadziesiąt tysięcy kandydatów z całego świata.

Great Blasket Island to najbardziej wysunięta na zachód wyspa Europy, która pozostaje niezamieszkana od 1953 roku. Choć ma zaledwie 4,5 m kw. powierzchni, w sezonie letnim staje się popularnym celem wypraw turystów, którzy dopływają tam łodziami i nocują w czterech wiejskich domkach. W związku z tym właściciele wyspy opublikowali ogłoszenie o pracę na tegoroczny sezon.

Sama wyspa jest niewielka, nie ma tam elektryczności czy dostępu do internetu. Co więcej, brakuje nawet ciepłej wody w kranach. Wydawać by się mogło, że nie jest to szczególnie interesujące miejsce. Nic bardziej mylnego. Dowodem na to jest liczba zgłoszeń na ofertę pracy na Great Blasket Island. W minionym roku o stanowisko “opiekuna wyspy” ubiegało się ponad 20 tys. osób – informuje The Irish Sun.

W czasach pandemii, gdzie osoby starają się ograniczać kontakt z innymi i szukają bardziej wyizolowanych miejsc, pobyt na bezludnej wyspie wydaje się jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Great Blasket Island to najdalej wysunięta na zachód wyspa Europy.

– Na wyspie nie ma prądu, Wi-Fi ani gorącego prysznica. Są za to świece, ogniska, gwiazdy i przyroda. I oczywiście kawiarnia – powiedziała Alice Hayes, właścicielka obiektów na wyspie. Dodała, że zgłoszeń na opublikowaną ofertę pracy jest tak wiele, że nie sposób by mogła na nie wszystkie odpowiedzieć.

Podkreśliła, że chociaż na wyspie nie ma prądu, można gotować na kuchenkach gazowych, a światło zapewniają świece. Co więcej, na wyspie jest jedno gniazdko elektryczne zasilane energią z turbiny wiatrowej, dzięki czemu będzie można np. naładować swój telefon. 

Do głównych zadań opiekuna wyspy będzie należeć zarządzanie kawiarnią na wyspie oraz opieka nad domkami letniskowymi – dbanie o ich czystość, przyjmowanie gości i pobieranie opłat. Wyżywienie i zakwaterowanie dla pracownika zapewnia pracodawca. Wynagrodzenie omawiane jest indywidualnie.

Właścicielka obiektu podkreśla, że idealni kandydaci do tej pracy to osoby komunikatywne i o dobrej sprawności fizycznej. Konieczna jest też dobra znajomość języka angielskiego. Zgłoszenia kandydatów na stanowisko opiekuna wyspy będą przyjmowane do 22 stycznia 2021 roku. Szczegóły można znaleźć na stronie Great Blasket. 

Zobacz też: Brexit: Co powinni wiedzieć mieszkający w UK Polacy