Irlandia: Policja skonfiskowała 6 pistoletów oraz narkotyki warte 300 tys. euro

Gardaí (irlandzka Policja – red.) z hrabstwa Westmeath przejęła narkotyki warte ponad 300 000 euro oraz sześć pistoletów – informuje Independent.ie

Znaleziono je podczas przeszukiwania rezydencji w mieście Mullingar we wtorek rano i w poniedziałek wieczorem (2 listopada).

Przeszukanie miejsca zamieszkania, które nastąpiło po długotrwałej operacji nadzoru osób zaangażowanych w sprzedaż i dostawę narkotyków w rejonie Midlands, zostało przeprowadzone przez Mullingar Gardaí, przy wsparciu ze strony jednostki wsparcia zbrojnego i jednostki policji z psami.

Około godziny 21:00 w poniedziałek rozpoczęła się operacja poszukiwawcza, w wyniku której Gardaí przechwyciła około 245 000 euro pochodzących najprawdopodobniej ze sprzedaży kokainy, oraz 56 000 euro pochodzących ze sprzedaży heroiny.

Na miejscu zdarzenia aresztowano dwóch mężczyzn, 30-to i 20-to latka.

Obaj są obecnie przetrzymywani na komisariacie Mullingar Garda zgodnie z postanowieniami sekcji 2 ustawy z 1996 r. o prawie karnym (handel narkotykami).

Dalsze przeszukanie rezydencji zostało przeprowadzone dziś rano, gdzie sześć pistoletów zostało zatrzymanych przez Gardaí.

Broń zostanie teraz wysłana do analizy.