Irlandia: Miasto z Irlandii zrywa współpracę z Nową Dębą. Chodzi o ideologię LGBT

Irlandzkie miasto Fermoy, w hrabstwie Cork zrywa współpracę partnerską z miastem Nowa Dęba w Polsce. Chodzi o to, że w polskim mieście rzekomo miały się pojawić tabliczki “LGBT free”

Rzecz w tym, że gmina Nowa Dęba nigdy nie zawarła żadnej umowy partnerskiej z irlandzkim miastem Fermoy. Współpracę realizowano na poziomie apolitycznych i niezależnych stowarzyszeń. Polską stronę reprezentował  utworzony w 2004 roku Komitet Miast Bliźniaczych, który jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w KRS. Współpraca pomiędzy komitetami opierała się głównie na wzajemnych wizytach mających charakter kulturalny. Ostatnia wizyta irlandzkich partnerów w Nowej Dębie odbyła się 3 lata temu.

Od momentu przyjęcia przez część polskich samorządów deklaracji i uchwał sprzeciwiających się ideologii LGBT, lewicowi aktywiści podjęli akcję pisania „donosów” do miast partnerskich i bliźniaczych. Z uwagi na dominującą na zachodzie „poprawność polityczną”, samorządy te decydują się na zerwanie turystyczno-kulturalnej wymiany z polskimi gminami.