Irlandia: Kary dla klientów, używających słowa „Covid”.

Jeden z lokalnych pubów w północnej części kraju, hrabstwie Donegal nakłada kary finansowe dla swoich klientów, którzy użyją słowa “Covid”.

Christopher Moore, pełniący funkcje managera Alt Baru w Killea powiedział, że za nieprzestrzeganie tego udało się już zebrać ponad 300 euro, a cały dochód przeznaczony zostanie na hospicjum w Donegalu.

„Zawsze angażujemy się w rozmowy  naszych klientów  i wiemy, o czym wszyscy rozmawiają. Bez względu na to, o czym zaczynali  mówić, zawsze rozmowa wracała  do wirusa” – powiedział Moore publicznej stacji RTE.

Alt Bar w hrabstwie Donegal

„Pomyśleliśmy więc, że stworzymy atmosferę, w której rozmawia się o zwykłych rzeczach. To dość dziwne, że ludzie nie rozmawiają już o pogodzie w Irlandii” – wyjaśnił Moore.

„Miło było widzieć ludzi rozmawiających o normalnych rzeczach, takich jak piłka nożna i codzienne wydarzenia. Po prostu próbowałem zmienić atmosferę w barze i uczynić go bardziej optymistycznym.”

„Mamy teraz zebrane już 320 euro. Ta kwota stale rośnie. Hospicjum Donegal to organizacja charytatywna bliska mojemu sercu, ponieważ  moja mama tam była. Wykonują fantastyczną pracę” – dodał.

Zobacz również: Irlandia tuż przed Polską