Irlandia: Dlaczego Polacy nie interweniowali jak prorosyjski konwój jeździł po Dublinie?

Konwój samochodów z rosyjskimi flagami, oznaczonych prowojennym symbolem “Z” został zauważony w Irlandii. Ukraińska ambasada zdarzenie okrzyknęła “obrzydliwym brakiem szacunku” i zaapelowała o radykalne kroki prawne.

Prorosyjscy demonstranci zgromadzili się na irlandzkich drogach w weekend. Konwój został zauważonych na M50 w Dublinie, najbardziej ruchliwej autostradzie Irlandii, w oknach samochód powiewały rosyjskie flagi. Niektóre z nich miały również wypisaną na literę “Z”.

Jak się okazało mieszkający w znacznej liczbie w Irlandii Polacy nie interweniowali w tej sprawie. A jest ich w stolicy Irlandii znacznie więcej niż zwolenników Putina – informuje Onet.pl.

Zwolennicy Putina wykorzystują literę “Z”, aby pokazać swoje poparcie dla inwazji na Ukrainę. Insygnia, napisane pismem łacińskim, były widziane na rosyjskich czołgach i pojazdach wojskowych wjeżdżających na Ukrainę i stały się symbolem inwazji.

Flota pojazdów z prorosyjskimi symbolami rozpoczęła organizowany rajd z hotelu Maldron na lotnisku w Dublinie w niedzielne. Niektóre samochody obok rosyjskiej flagi miały także irlandzki tricolor. Wśród powiewających flag zauważono także flagę ZSRR.

“To absolutnie obrzydliwe, że ci Rosjanie mieszkający w Irlandii demonstrują swój całkowity brak szacunku dla kraju zamieszkania i Irlandczyków, którzy sprzeciwiają się wojnie Rosji w Ukrainie” — podkreśliła Ambasada Ukrainy w Irlandii.

Zobacz również:

Polub nas, dziękujemy!

POLONIASWIAT.PL - najnowsze wiadomości o Polakach z kraju i ze świata. Zapraszamy.