Irlandia: 12-letni Polak sam prowadził samochód. Zginął w zderzeniu z ciężarówką

Dwunastolatek z Polski mieszkający w Irlandii poniósł śmierć na miejscu w wyniku zderzenia z ciężarówką. Policja szuka świadków, by ustalić przyczyny i przebieg wypadku.

Jak informuje Thetimes.co.uk, historie nastolatków wymykających się nocą, by pojeździć autem rodziców, nie należą do rzadkości. Niestety takie wybryki czasem kończą się tragicznie. Przykładem jest wypadek, do którego doszło w ubiegły piątek, 11 lutego 2022 roku na drodze N21 łączącą Limerick i Kerry w południowo – zachodniej części Irlandii.

Zobacz też: Leciał do Dublina. Na pokładzie samolotu nagle ściągnął spodnie

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, 12-letni Polak, Wiktor Ch. jadący Nissanem należącym do jego rodziców, zderzył się ok. 2 w nocy z ciężarówką, nieopodal Adare village. Niestety zginął na miejscu. Kierowca samochodu ciężarowego nie doznał natomiast żadnych poważnych obrażeń, ale jest w szoku. Rodzice chłopaka w tym czasie spali.

Na razie nie wiadomo dlaczego nastolatek samodzielnie prowadził auto rodziców. Nieznany jest też szczegółowy przebieg wypadku. Irlandzka policja poszukuje ewentualnych świadków, których zeznania mogłyby rzucić więcej światła na tę sprawę.