FIFA. Robert Lewandowski Piłkarzem Roku na świecie! Messi i Ronaldo w cieniu Polaka

Robert Lewandowski został wybrany Piłkarzem Roku FIFA. W finale plebiscytu pokonał Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, najwybitniejszych przedstawicieli swojej generacji. To historyczny sukces – “Lewy” jest pierwszym na świecie wyróżnionym w ten sposób Polakiem.

Werdykt międzynarodowego jury, w skład którego wchodzili kapitanowie i selekcjonerzy drużyn narodowych, ponad 200 dziennikarzy i kibice z całego świata nie mógł być inny: “Lewy” po prostu nie miał sobie równych. Wygrał wszystko drużynowo i indywidualnie. Z Bayernem triumfował w każdych rozgrywkach: Bundeslidze, Pucharze i Superpucharze Niemiec, Lidze Mistrzów i Superpucharze Europy.

Został przy tym królem strzelców ligi niemieckiej, krajowego pucharu i Champions League – jest drugim po Holendru Johanie Cruyffie piłkarzem w historii, który zgarnął taką podwójną potrójną koronę. Z miażdżącą przewagą wygrał też głosowania na Piłkarza Sezonu Bundesligi i Piłkarza Roku UEFA, a teraz dołożył do kolekcji zwycięstwo w prestiżowym plebiscycie FIFA. To pięć trofeów i sześć najważniejszych wyróżnień indywidualnych.

“Jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję wszystkim, z którymi przyszło mi współpracować” – stwierdził kapitan reprezentacji Polski tuż po odebraniu statuetki na najlepszego piłkarza globu.

Lewandowski rozegrał perfekcyjny rok i zawstydził wszystkich dotychczasowych laureatów plebiscytów FIFA i “France Football”. Tytułem Piłkarza Roku uhonorowano przed nim 41 zawodników, ale żaden z nich nie dokonał tego co “Lewy”. Polak jest pierwszym piłkarzem w historii, który w jednym roku sięgnął po wszystkie możliwe trofea i wszystkie najważniejsze nagrody indywidualne. Nie zostawił nic konkurencji.

Zobacz też: Polak awanturował się w Ryanairze. Wyprowadzono go w kajdankach