Euro 2021: Raczej nie Dublin. Polacy najprawdopodobniej zagrają w Londynie?

Reprezentacja Polski nie poznała jeszcze miast gospodarzy Euro 2020, które w tym roku mają odbyć się w Europie. Na razie wiadome jest tylko tyle, że najprawdopodobniej Polacy nie zagrają w stolicy Irlandii, Dublinie.

Reprezentacja Polski awansowała do Mistrzostw Europy 2020 i swoje mecze powinna była rozgrywać dwa w Dublinie oraz jeden w Bilbao. Ze względu na pandemię Covid-19 najprawdopodobniej nastąpią zmiany w miastach – gospodarzach gdzie swoje mecze powinien rozgrywać Robert Lewandowski i spółka kontra Hiszpania, Szwecja i Słowacja.

Okazuje się, że również sceptyczny do rozgrywania naszych meczów w Dublinie i Bilbao jest prezes PZPN Zbigniew Boniek. Zdradził on, gdzie najprawdopodobniej rozegrane zostaną spotkania biało – czerwonych. W rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z portalu meczyki.pl stwierdził on, że “nowe destynacje (gdzie Polacy mogą rozegrać swoje mecze – red.) to Londyn, Manchester, Newcastle, Sewilla i Petersburg”.

Zaznaczył również, iż ważne jest aby jak najszybciej poznać ww. miasta aby już dziś móc zaklepać bazy dla zawodników i całego sztabu wraz z hotelami, przejazdami itd.

“Musimy jak najszybciej zdecydować, gdzie będziemy mieli swoją bazę na turniej” – stwierdził popularny “Zibi”.

Miasta gospodarze poznamy już w najbliższy piątek, 23-go kwietnia. ME 2020 (2021) odbędą się w dniach 11 czerwca (meczem otwarcia w Rzymie) do 11 lipca, z finałem w Londynie.

Zobacz również: UK: Gang atakował polską rodzinę. Polak przestraszył Anglika, aż ten się posikał

Polub nas, dziękujemy!

POLONIASWIAT.PL - najnowsze wiadomości o Polakach z kraju i ze świata. Zapraszamy.