El. MŚ 2021: Od decyzji Angeli Merkel zależy, czy Robert Lewandowski zagra z Anglią na Wembley

Pandemia związana z koronawirusem może poważnie pokrzyżować plany reprezentacji Polski. Według informacji serwisu Onet Sport, Robert Lewandowski nie dostał od władz Bayernu Monachium zgody na wyjazd na mecz z Anglią. Najwięcej w tym momencie zależy od decyzji politycznych gabinetu kanclerz Angeli Merkel.

– Dopóki Niemcy nie zmienią obecnych przepisów związanych z koronawirusem, występ Roberta Lewandowskiego oraz Krzysztofa Piątka w spotkaniu z Anglią na Wembley będzie wykluczony – napisał Maciej Szmigielski.

Dziennikarz dowiedział się w biurze prasowym bawarskiego klubu, że władze czekają na decyzje rządu. Dopiero wówczas będą mogli szukać innego rozwiązania – informuje Gol24.pl.

– Być może pojawi się szansa, że obecne restrykcje zostaną trochę złagodzone, że po krótkim pobycie w Anglii kwarantanna nie będzie konieczna. Ale to bardziej nasze życzenia, pozytywne myślenie. Póki nie ma oficjalnego komunikatu ze strony rządu, to nic się nie zmienia – poinformował rzecznik prasowy Bayernu.

Obecne obostrzenia obowiązują w Niemczech do środy, 17 marca. Na teranie całego kraju obowiązuje 14-dniowa kwarantanna dla ludzi przylatujących ze stref największego zagrożenia epidemicznego, w tym z Wielkiej Brytanii. Bayern nie chce sobie pozwolić na to, żeby najlepszy strzelec drużyny wypadł ze składu na tak długi czas.

Polski Związek Piłki Nożnej już od jakiegoś czasu sprawdzał różne rozwiązania tej kwestii. Wszystko jednak wskazuje na to, że o najbliższym występie Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka na Wembley zdecydują politycy.

Mecz Anglia – Polska odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie, 31 marca o godz. 20:45.

Zobacz również: Mieszkasz za granicą? Należy Ci się zwrot podatku